WYCZEKIWANA INWESTYTURA 2021

Szanowne Damy i Zacni Kawalerowie

Zakonu Rycerskiego św. Jerzego Męczennika

 

 

Po prawie dwóch latach panującej pandemii i trudnych chwil, jakie spotykały każdego z nas w trakcie jej trwania, doczekaliśmy się  tak wyczekiwanych przez Wspólnotę Rycerską ważnych uroczystości Zakonnych. Inwestytura 2021 i Pielgrzymka Zakonu na Jasną Górę to najważniejsze uroczystości, które po tak długim czasie pozwoliły nam na chwile radości ze wspólonego przebywania ze sobą. Brakowało nam wszystkim naszych spotkań, rozmów i możliwości osobistego kontaktu. Wierzyliśmy jednak głęboko, że pomimo wielu trudności nadejdzie moment, w którym zwarte szeregi Rycerstwa Zakonu wyjdą z przymusowej izolacji i ponownie będą widoczne w swych pięknych galowych szatach, by godnie reprezentować Zakon Rycerski św. Jerzego Męczennika.

Przepiękna duchowa uroczystość, jaką jest Inwestytura doszła do skutku. Spotkanie Dam i Kawalerów Zakonu w garnizonowej świątyni pw. św. Jerzego w Łodzi w dniu 19. września 2021 r. było naszym wspólnym, pełnym przeżyć świętem. Sztandar Zakonu poprowadził wzruszonych członków Zakonu do ołtarza, by w murach świątyni wspólnie przeżyć ucztę duchową oraz radość z przyjęcia w poczet Zakonu nowych członków. Okazją do świętowania był zorganizowany po uroczystości poczęstunek. Były to chwile wyczekiwanych kontaktów osobistych, rozmów, wspomnień, często pełnych emocji dyskusji i wymiany poglądów. Wszyscy cieszyliśmy się na nasze kolejne spotkanie w dniu 25 września w kapilicy Matki Boskiej Częstochowskiej podczas pielgrzymki Zakonu na Jasną Górę.

Przeżyjmy zatem całą naszą Wspólnotą Rycerską wspólonie te piękne i tak wzruszające chwile z życia naszego Zakonu, ujęte w treści  relacji z ich przebiegu.

 

 

 

 

WIELKI PRIOR POLSKI                                              ZARZĄD ZAKONU  RYCERSKIEGO

Paweł Michalak                                                                          św. Jerzego Męczennika

 

 

 

Tekst: Małgorzata Mackiewicz

Foto: Małgorzata Mackiewicz

Teresa Łęcka

Marek Kamiński

 

 

Udostępnij post w mediach społecznościowych:

Facebook
Twitter
LinkedIn