Wigilia Dam i Kawalerów Zakonu

Jest taki dzień, piekny i oczekiwany, który sprawia, że na naszych obliczach pojawia się uśmiech gorący jak słońce. Uśmiech, który spędza chłód z ludzkiej twarzy, otwiera nasze dusze.

Wigilia – dzień w którym goją się rany i gasną spory a radość wita nas wszystkich szczerością serca, zapachem  choinki i świątecznego ciasta, przyjaźnią, która jak  miłość wzrasta…  

Dla nas Dam i Rycerzy Zakonu św. Jerzego Męczennika takim dniem był 13 grudnia br. Tradycyjnie jak co roku członkowie Zakonu uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym, które przebiegło w świątecznej atmosferze, przy blasku lampek na choince i zapachu wigilijnych potraw. Ze wzruszeniem, w zamyśleniu i skupieniu wysłuchaliśmy cudownego Bożo-Narodzeniowego przesłania i życzeń, jakie przekazał nam w przepięknych, pełnych miłości i mądrości życiowej słowach nasz Opiekun Duchowy Jego Ekselencja Arcybiskup Senior Władysław Ziółek. Wzruszającym momentem podczas spotkania były słowa podziękowania, skierowane do naszego  Wielkiego Mistrza Seniora Zakonu Tadeusza Kaczora. Przepiękna kolęda autorstwa Rycerza Zakonu Krzysztofa Stepniewicza odczytana i wręczona przez autora temu Wspaniałemu Człowiekowi była wyrazem naszej wdzięczności i głębokiej o Nim pamięci.

W tle anielsko brzmiących kolęd, które roztaczały wokół nas świąteczną atmosferę, uczestnicy Wigilijnego spotkania, dzieląc się opłatkiem złożyli sobie życzenia na te nadchodzące Święta Bożego Narodzenia oraz Nowy 2019 Rok. A że Wigilia to czas wspólnego kolędowania – podczas pełnego magii i uroku „Koncertu kolęd” w wykonaniu artystów Teatru Wielkiego w Łodzi, zachęceni przez wspaniałych wykonawców, nieśmiało przyłączyliśmy się do wspólnego śpiewania pięknych polskich kolęd.

Uroczysta Wigilijna wieczerza, spożywana w radości wspólnego przebywania ze sobą, pełna była serdeczności i uśmiechu a rozmowom końca nie było ….na następne takie chwile musimy poczekać cały rok. (Tekst: Małgorzata Mackiewicz)

 

 

 

Udostępnij post w mediach społecznościowych:

Facebook
Twitter
LinkedIn