ŚWIĘTO W PARAFII ŚW. JERZEGO

Wspólnota parafialna kościoła garnizonowego pw. św. Jerzego w Łodzi świętowała uroczystość odpustową. Mszę św. rozpoczęło wprowadzenie sztandaru Zakonu Rycerskiego Świętego Jerzego Męczennika i odśpiewanie pieśni „Święty Jerzy patronie nasz”. Autorem słów utworu jest Krzysztof Stępniewicz kawaler zakonu, natomiast muzykę skomponował Piotr Piotrowski. Przybyłych parafian oraz damy i kawalerów zakonu wraz z Wielkim Priorem dr Pawłem Michalakiem i kanclerzem Małgorzatą Stępniewicz, powitał ks. kpt. dr Stanisław Pawłowski proboszcz parafii.

Podczas liturgii, której przewodniczył ks. mjr Maciej Kalinowski, modlono się za wszystkich uczestników Mszy św., a także za śp. Marka Maldisa zmarłego kawalera zakonu. Okolicznościową homilię wygłosił ksiądz major. – Człowiek, który wybiera Boga, bardzo często musi iść pod prąd. Będzie spotykał się też z niezrozumieniem, w końcu będzie musiał zmagać się z sobą samym, ale będzie też odkrywał smak wolności i smak spotkania z drugą osobą – powiedział kaznodzieja.  A jak w dzisiejszych czasach można poznać chrześcijanina?

– Chrześcijanina można poznać po jego czynach, po zachowaniu, po postawie. Inaczej mówiąc po stylu życia. Dlatego bądźmy ludźmi, od których można się czegoś nauczyć. Niech serca nasze staną się skarbem, z którego inni będą mogli czerpać pełnymi garściami – podkreślił ks. mjr Maciej Kalinowski. Na zakończenie Mszy św. zgromadzeni odmówili litanię do św. Jerzego i wyśpiewali „Ciebie Boga wysławiamy”.

 

 

Tekst:  Jadwiga Kamińska

Foto: Marek Kamiński

 

 

Udostępnij post w mediach społecznościowych:

Facebook
Twitter
LinkedIn