JUBILEUSZOWE ŚWIĘTOWANIE

W kościele garnizonowym pw. św. Jerzego w Łodzi, w Święto Bożego Miłosierdzia wspólnota parafialna przeżywała uroczystości odpustowe. W tym dniu świętowano także 100 – rocznicę Parafii Wojskowej w Łodzi, 100 – rocznicę powstania Biskupstwa Polowego w Polsce oraz święto patrona parafii. 

Licznie przybyłych parafian, żołnierzy i oficerów Wojska Polskiego, Damy i Kawalerów Zakonu Rycerskiego Świętego Jerzego Męczennika powitał ks. płk Grzegorz Krupski proboszcz parafii, dziekan Wojsk Lądowych Polowego Wojska Polskiego.

Mszy św. przewodniczył o. kan. Zenon Surma CMF proboszcz parafii Niepokalanego Serca NMP i św. Antoniego Marii Klareta w Łodzi.

– W XX wieku Chrystus posłużył się kolejnymi świętymi s. Faustyną Kowalską i największym z rodu Polaków św. Janem Pawłem II, aby przez nich po raz kolejny przypomnieć światu o swojej wielkiej miłości i o tym, że Jego miłość jest większa niż każdy ludzki grzech. Jego rany są źródłem miłosierdzia dla wszystkich, nawet dla największych grzeszników. Ci, którzy szczerze do Niego przyjdą, zostaną dotknięci Jego duchem, który jednoczy i obdarza pokojem – powiedział o. Surma.

Z okazji jubileuszu przedstawiciele Zakonu św. Jerzego: Wielki Prior Polski dr Paweł Michalak, Kanclerz Małgorzata Stępniewicz oraz członek Zarządu Jerzy Jachimek wręczyli Księdzu Proboszczowi srebrny ryngraf św. Jerzego.

Po Mszy św. odbył się koncert „Bóg, Honor i Ojczyzna” w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Koncert rozpoczęło wspólne odśpiewanie pieśni „Bogurodzica”. Zgromadzeni w świątyni wysłuchali pieśni patriotycznych i religijnych m.in.: „Rotę”, „Modlitwę”, „My chcemy Boga”, „Krzyż i orzeł”, „Barkę”, „Hymn Kongresu Eucharystycznego”, a także na zakończenie piosenkę Jana Pietrzaka „Żeby Polska była Polską”. Zespół nagrodzono wielkimi brawami i owacjami na stojąco.

Za przepiękny i niezwykle wzruszający koncert podziękowania na ręce dyrygenta Piotra Racewicza złożył proboszcz ks. płk Grzegorz Krupski wręczając pamiątkową tablicę z okazji jubileuszu.

To piękne parafialne święto zakończyło się spotkaniem na placu kościelnym, gdzie degustowano pyszną wojskową grochówkę i potrawy z grilla (tekst : Jadwiga Kamińska, foto: Marek Kamiński). 

 

 

Udostępnij post w mediach społecznościowych:

Facebook
Twitter
LinkedIn