SPOTKANIE PRZYJACIÓŁ

Z okazji wspomnienia Świętego Jerzego odbyło się spotkanie Dam i Kawalerów Zakonu Rycerskiego Świętego Jerzego Męczennika i Przyjaciół zakonu. Przybyłych gości powitał dr Paweł Michalak Wielki Prior Polski, konsul honorowy Albanii. Spotkanie rozpoczęło się programem słowno – muzycznym w wykonaniu Danuty Dudzińskiej, Szymona Jędrucha (Teatr Muzyczny) i Alicji Barbary Panek – Piętkowskiej (Teatr Wielki) reżyserki programu. Artystom akompaniowała Iwona Jakubowska. Wiersze z tomiku „Poeta Nieznany” czytała aktorka Julitta Sękiewicz – Kisiel oraz autor Krzysztof Jan Maria Stępniewicz.

To wspaniałe wydarzenie odbyło się w siedzibie Konsulatu Albanii przy ul. Gdańskiej 107.

W odrestaurowanych, pięknych salach pałacyku, który odzyskuje swój blask (dawniej był to Pałac Ślubów), była to uczta dla miłośników muzyki klasycznej i poezji. Poza częścią muzyczną był też czas na rozmowy. Wspólnota zakonu cieszyła się obecnością Przyjaciół, wyrażając wdzięczność za bezinteresowność, zaangażowanie i wspomaganie w dziełach charytatywnych zakonu.

Na zaproszenie Wielkiego Priora przybyli m.in. ks. kan. Wiesław Kamiński proboszcz parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła wraz  z wikariuszem ks. Damianem Czerwińskim.

– Cieszę się z tego wiosennego spotkania w okresie Zmartwychwstania Pańskiego. Prawdziwą radość sprawia nam, że widzimy tutaj ludzi szczęśliwych, zadowolonych i patrzących z optymizmem w przyszłość. Jeżeli radość ma dotykać naszego ciała i duszy i wybiegać w przyszłość, to musi to być radość Wielkanocy, Chrystus zmartwychwstał, śmierć zwyciężył i śpiącym w grobach życie podarował. Cieszyliśmy się słuchając tego pięknego koncertu. Mam nadzieję, że te chwile będą kiedyś wiecznością, a tą wieczność daje nam Chrystus Zmartwychwstały – powiedział ks. Wiesław.

 

Tekst:  Jadwiga Kamińska
Foto: Marek Kamiński

Udostępnij post w mediach społecznościowych:

Facebook
Twitter
LinkedIn