SPOTKANIE OPŁATKOWE

Mszą świętą w kościele garnizonowym pw. św. Jerzego w Łodzi rozpoczęło się spotkanie opłatkowe Zakonu Rycerskiego Świętego Jerzego Męczennika. Eucharystii w intencji Dam i Kawalerów Zakonu przewodniczył ks. kapitan Stanisław Pawłowski. Modlono się także za tych, którzy w ostatnim roku odeszli do Domu Ojca: śp. Wiesławę Twardowską, śp. Jadwigę Szmidt, śp. Dariusza Doleckiego, śp. Józefa Henryka Pietrasika, śp. Gracjana Wilczyńskiego.

Liturgię pięknym śpiewem ubogaciła Agnieszka Szrejb. Po Mszy św. wysłuchano koncertu kolęd w wykonaniu Pani Agnieszki oraz Chóru Dziecięcego Miasta Łodzi pod dyrekcją Waldemara Sutryka. Polskie kolędy, skarb naszej kultury i naszej religijności, w wykonaniu młodych artystów zostały nagrodzone wielkimi brawami.

Po koncercie gospodarz Uroczystości Proboszcz ks. kapitan Stanisław Pawłowski oraz Wielki Prior Zakonu dr Paweł Michalak złożyli wszystkim zebranym życzenia świąteczno – noworoczne a Damy i Kawalerowie Zakonu obdarowano opłatkami. W tym szczególnym roku, kiedy świat pogrążony jest w pandemii nie było tradycyjnego przełamania się opłatkiem ze względu na zachowanie reżimu sanitarnego.Opłatek stał się symbolem zjednoczenia Dam i Kawalerów Zakonu i złożenia sobie życzeń choćby na odległość. To spotkanie opłatkowe, pełne wzruszeń, pozostanie na zawsze w naszej pamięci. Pandemia się nie kończy i teraz potrzebujemy siebie nawzajem bardziej niż kiedykolwiek.

 

 

Tekst:  Jadwiga Kamińska
Foto: Marek Kamiński

 

 

Udostępnij post w mediach społecznościowych:

Facebook
Twitter
LinkedIn