Rycerze na Jasnej Górze

24 września 2017 r. po raz dziewiąty na Jasną Górę pielgrzymował Zakon Rycerski Świętego Jerzego Męczennika. Do sanktuarium przybyli Kawalerowie i Damy wraz z rodzinami i przyjaciółmi.

Mszy świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej przewodniczył abp senior Władysław Ziółek, opiekun duchowy Zakonu. W wygłoszonej homilii przypomniał, że 26 sierpnia Jasna Góra przeżywała 300-lecie koronacji Cudownego Wizerunku Matki Bożej, przed którym teraz stoją jako pielgrzymi, Kawalerowie i Damy Zakonu Świętego Jerzego Męczennika. Ksiądz Arcybiskup podkreślił, że mając w pamięci trudne losy naszej Ojczyzny, widząc także jej niełatwą teraźniejszość, chcemy coraz bardziej powierzać się niezawodnej opiece Matki Najświętszej i obierać ją jako naszą Królową. Pragniemy także czynić Maryję, Królową naszego szczęścia i nieszczęścia, Królową naszych chorób, naszych problemów, aby panowała nad sprawami, nad którymi my nie panujemy.

Zakon Rycerski Świętego Jerzego Męczennika w swojej dorocznej pielgrzymce chce się w ten akt polskiego kościoła włączyć potwierdzając, że Maryja jest Matką i Królową każdego z nas. Pielgrzymując na Jasną Górę przypominamy sobie, że Jasnogórska Matka i Królowa każdego z nas kocha, chce towarzyszyć mu przez całe życie, bo jej matczyne serce bije właśnie dla niego – powiedział Opiekun Duchowy Zakonu. (Tekst: Jadwiga Kamińska. Foto: Marek Kamiński

 

 

 

 

Udostępnij post w mediach społecznościowych:

Facebook
Twitter
LinkedIn