RADOSNE SPOTKANIE

Tradycyjnie już przed Świętami Bożego Narodzenia w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łodzi przy ul. S. Żeromskiego 15, Damy i Kawalerowie Zakonu Świętego Jerzego Męczennika spotkali się z dziećmi. Zaproszono ponad 350 dzieci ze szkół podstawowych, świetlic środowiskowych, pogotowia opiekuńczego.

Przybyłych milusińskich i ich opiekunów powitała Teresa Łęcka dyr. CKZiU.

Życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia złożyli: Paweł Michalak Wielki Prior Zakonu i Małgorzata Stępniewicz Kanclerz Zakonu.

W radosny świąteczny nastrój wprowadziła swoim występem Urszula Pakuła.

W zabawie wzięły udział dzieci, ich opiekunowie, rodzice i wolontariusze. Śpiewano piosenki nie tylko świąteczne, ale także o tematyce edukacyjnej m.in. o potrzebie segregacji śmieci.

Wielkie poruszenie i radość sprawiło wszystkim przybycie Mikołaja. Chociaż biskup miasta Myry (obecnie Demre-Turcja) Święty Mikołaj żył na przełomie III i IV wieku, piękny zwyczaj pamięci o bliźnich i obdarowywania ich prezentami przetrwał do dzisiaj. Każdemu dziecku przybyłemu na spotkanie Mikołaj wręczył paczkę, a pomocnikami jego byli Kawalerowie i Damy Zakonu oraz przedstawiciele głównego sponsora Carrefoura.

Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez Cukiernię Braci Miś.

Zakon Świętego Jerzego jest świeckim zakonem rycerskim, którego opiekunem duchowym jest abp senior Władysław Ziółek. Działa charytatywnie, uczulony przede wszystkim na niedolę najmłodszych, ich potrzeby materialne. Troskliwą opieką otacza dzieci i wspomaga w różnych akcjach.

Tekst: Jadwiga Kamińska
Foto: Marek Kamiński

 

 

Udostępnij post w mediach społecznościowych:

Facebook
Twitter
LinkedIn