KOLĘDOWANIE W ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI

„ A kiedy Anioł lampę już zapalił

oświetlając gwiazdami wygaszone niebo

Pan Bóg z za to właśnie

pewno go pochwalił

że obudził w ludziach

Dobro, ciepło, miłość (…)

Ta dobra nowina, której tak czekali

Nadeszła z Betlejem, gdzie królów spotkali(…)

Hej kolęda, kolęda, kolęda…”

 

W mroźne przedpołudnie Święta Zwiastowania Pańskiego, zwanego powszechnie Świętem Trzech Króli, spotkaliśmy się w Kościele Garnizonowym p.w. św. Jerzego w Łodzi na wspaniałym koncercie kolęd w wykonaniu członków i sympatyków Zakonu.

W Kościele, który pomiędzy świątecznymi mszami stał się z inicjatywy ks. proboszcza majora Macieja Kalinowskiego również salą koncertową, kolędy zaśpiewały prof. Danuta Dudzińska i prof. Barbara Panek- Piątkowska . Akompaniowała im Małgorzata Zajączkowska z Łódzkiej Akademii Muzycznej. Podczas koncertu zatytułowanego „Milczące serce” artystka scen łódzkich- Julitta Sękiewicz-Kisiel recytowała okolicznościowe wiersze z tomik „Poeta nieznany” autorstwa rycerza Zakonu Krzysztofa Stępniewicz.  Kilka z nich przeczytał autor.

Po koncercie, który miał charakter charytatywny, jego uczestnicy ufundowali sprzęt sportowy dzieciom łódzkich domów dziecka. Ten skromny gest był poparciem wspaniałej akcji ogłaszanej przez Archidiecezję Łódzką. Kilka dni wcześniej członkowie Zakonu podarowali dzieciom barwne stroje sportowe.

 

Tekst- Małgorzata Stępniewicz
Zdjęcia- Teresa Łęcka
Fragmenty wiersza- Krzysztof Stępniewicz

 

 

Udostępnij post w mediach społecznościowych:

Facebook
Twitter
LinkedIn