FESTYN ŚWIĘTEGO JERZEGO NA WARSZAWSKIM ŻOLIBORZU

Stowarzyszenie Centrum Integracji Młodzieży STAJNIA AGMAJA w dniu 22 kwietnia 2017 r.zorganizowało  na warszawskim Żoliborzu plenerową imprezę dla dzieci i młodzieży z okazji Dnia Świętego Jerzego.

Współorganizatorami tego wydarzenia byli Kawaler Zakonu Marek Maldis wraz z Damą Zakonu Elżbietą Komorowską. To dzięki ich inicjatywie i działalności na rzecz innych młodzi uczestnicy zawodów jeździeckich mogli walczyć o puchar Zakonu Rycerskiego Świętego Jerzego Męczennika. Zawody te były okazją do wspaniałej zabawy, rywalizacji z zachowaniem zasad fair-play i źródłem bliższego poznania postaci Świętego Jerzego.

Zwycięzcy zawodów hippicznych zostali odznaczeni przez przybyłych z zagranicznych prioratów Dam i Kawalerów Zakonu Rycerskiego Świętego Jerzego Męczennika, zaś młodych uczestników walki z legendarnym smokiem pasował na rycerzy Wielki Prior Polski dr Paweł Michalak. W imprezie brali udział członkowie Zakonu, którzy przybyli na festyn tuż po zakończeniu uroczystej inwestytury nowych członków naszego Zakonu, która miała miejsce w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie.

 

 

 

 

Udostępnij post w mediach społecznościowych:

Facebook
Twitter
LinkedIn