Spotkanie opłatkowe - Zakon św. Jerzego
53835
post-template-default,single,single-post,postid-53835,single-format-standard,edgt-core-1.1.2,ajax_fade,page_not_loaded,,vigor-ver-1.8.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Spotkanie opłatkowe

Mszą świętą w kościele garnizonowym pw. św. Jerzego w Łodzi rozpoczęło się spotkanie opłatkowe Zakonu Rycerskiego Świętego Jerzego Męczennika. Eucharystii w intencji Dam i Kawalerów Zakonu przewodniczył ks. kapitan Stanisław Pawłowski. Modlono się także za tych, którzy w ostatnim roku odeszli do Domu Ojca: śp. Wiesławę Twardowską, śp. Jadwigę Szmidt, śp. Dariusza Doleckiego, śp. Józefa Henryka Pietrasika, śp. Gracjana Wilczyńskiego.

Liturgię pięknym śpiewem ubogaciła Agnieszka Szrejb. Po Mszy św. wysłuchano koncertu kolęd w wykonaniu Pani Agnieszki oraz Chóru Dziecięcego Miasta Łodzi pod dyrekcją Waldemara Sutryka. Polskie kolędy, skarb naszej kultury i naszej religijności, w wykonaniu młodych artystów zostały nagrodzone wielkimi brawami.

Po koncercie gospodarz Uroczystości Proboszcz ks. kapitan Stanisław Pawłowski oraz Wielki Prior Zakonu dr Paweł Michalak złożyli wszystkim zebranym życzenia świąteczno noworoczne a Damy i Kawalerowie Zakonu obdarowano opłatkami. W tym szczególnym roku, kiedy świat pogrążony jest w pandemii nie było tradycyjnego przełamania się opłatkiem ze względu na zachowanie reżimu sanitarnego.Opłatek stał się symbolem zjednoczenia Dam i Kawalerów Zakonu i złożenia sobie życzeń choćby na odległość. To spotkanie opłatkowe, pełne wzruszeń, pozostanie na zawsze w naszej pamięci. Pandemia się nie kończy i teraz potrzebujemy siebie nawzajem bardziej niż kiedykolwiek.

 

 

Tekst:  Jadwiga Kamińska
Foto: Marek Kamiński