Orszak Trzech Króli - Zakon św. Jerzego
52515
post-template-default,single,single-post,postid-52515,single-format-gallery,edgt-core-1.1.2,ajax_fade,page_not_loaded,,vigor-ver-1.8.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Orszak Trzech Króli

Już po raz siódmy ulicami Łodzi w uroczystość Objawienia Pańskiego przeszedł Orszak Trzech Króli. Po Mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem abp Grzegorza Rysia metropolity łódzkiego w kościele p.w. Zesłania Ducha Świętego, uformował się orszak.

Ulicą Piotrkowską tysiące łodzian podążało za gwiazdą do Betlejem przy Bazylice Archikatedralnej. Na trasie przemarszu kolorowego korowodu rozegrane były scenki:

– Dialog z Aniołem Bożym, Republika Przyjemności, U Heroda oraz Walka Dobra ze Złem.

Dużą atrakcją dla dzieci był wędrujący żywy wielbłąd, za którym jechała kareta z Trzema Królami, a za nią podążali przedstawiciele Zakonu Rycerskiego Św. Jerzego. W postać jednego z króli wcielił się Paweł Michalak Wielki Prior Zakonu. Po przekazaniu darów Dzieciątku odbyło się wspólne kolędowanie z zespołem Mocni w Duchu.

Głównymi realizatorami orszaku było Stowarzyszenie Powrót Trzech Króli oraz Archidiecezja Łódzka, a jednym ze współorganizatorów był Zakon Rycerski Świętego Jerzego (tekst: Jadwiga Kamińska, foto: Marek Kamiński).