Mikołajki w trudnych czasach - Zakon św. Jerzego
53869
post-template-default,single,single-post,postid-53869,single-format-standard,edgt-core-1.1.2,ajax_fade,page_not_loaded,,vigor-ver-1.8.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Mikołajki w trudnych czasach

Jak co roku Zakon Rycerski Świętego Jerzego Męczennika zorganizował paczki świąteczne dla dzieci. Za względu na panującą pandemię uroczystości mikołajkowe miały inny charakter. Nie było tradycyjnego spotkania w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łodzi przy ul. S. Żeromskiego 115, wspólnej zabawy, osobistego spotkania i rozmów ze św. Mikołajem. W tym roku św. Mikołaja w rozdaniu 250 paczek wyręczyli pomocnicy, których role przyjęli Damy i Kawalerowie Zakonu. – Z uwagi na reżim sanitarny, wręczaliśmy paczki na progach domów. Zdarzało się również, że dzieci czekały na nas na ulicy, a były wśród nich dzieci na wózkach inwalidzkich. Milusińscy obdarowywali nas zrobionymi samodzielnie ozdobami choinkowymi. Byliśmy wzruszeni, to były niezapomniane spotkania mikołajkowe, choć inne niż w poprzednich latach – powiedziała Małgorzata Stępniewicz Wielki Kanclerz Zakonu.

Damy i Kawalerowie Zakonu odwiedzili dzieci z łódzkich pogotowi opiekuńczych, świetlic środowiskowych, domów dziecka, dzieci z ubogich, często wielodzietnych rodzin. Świąteczne paczki sprawiły dzieciom wiele radości, dla niektórych to jedyna paczka jaką otrzymają w tym roku. Przygotowanie prezentów było możliwe dzięki wsparciu głównego sponsora firmy Carrefour, a także Zakonu św. Jerzego. Upominki, które otrzymały dzieci, sprawiły, że Święta Bożego Narodzenia będą dla nich bardziej radosne.

– Święty Mikołaj dla całego świata stał się symbolem bezinteresownej życzliwości i ofiarności. Wszyscy kochamy dzieci, dlatego postanowiliśmy rozjaśnić ten trudny czas również dla nich, odizolowania od szkoły, nauczycieli, kolegów. Ich uśmiech na twarzach, kiedy odbierali podarunki, to dla mnie najwspanialsze podziękowanie – powiedział Jerzy Jachimek członek Zarządu Zakonu św. Jerzego.

 

 

Tekst:  Jadwiga Kamińska
Foto: Marek Kamiński