Mikołaj w Zakonie - Zakon św. Jerzego
52482
post-template-default,single,single-post,postid-52482,single-format-gallery,edgt-core-1.1.2,ajax_fade,page_not_loaded,,vigor-ver-1.8.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Mikołaj w Zakonie

Święta Bożego Narodzenia należą do najbogatszych w tradycje. Barwna obrzędowość tych świąt kształtowała się w ciągu kolejnych stuleci. Do popularnych zwyczajów należy obdarowywanie dzieci prezentami przez św. Mikołaja.

Jak co roku Damy i Kawalerowie Zakonu Św. Jerzego Męczennika zaprosili ponad 350 dzieci na spotkanie z Mikołajem.

Spotkanie odbyło się dzięki uprzejmości pani dyr Teresy Łęckiej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łodzi przy ul. St. Żeromskiego 115 w świątecznie przystrojonej auli. W radosny nastrój świętowania poprzez zabawę i taniec wprowadziła dzieci pani Urszula Pakuła.

Z wielką radością dzieci powitały św. Mikołaja. W obdarowaniu prezentami Mikołajowi pomagali: Wielki Prior Zakonu Paweł Michalak, a także dyrektor Regionalny Hipermarketów Carrefour Regionu Centrum Krystian Mrowiński oraz dyrektor Regionalny Supermarketów Carrefour Region Łódź Andrzej Stysiński współsponsorzy imprezy.

Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem dla wszystkich dzieci, który przygotowała młodzież z Zespołu Szkół Gastronomicznych (tekst: Jadwiga Kamińska, foto: Marek Kamiński).