Festyn Świętego Jerzego na warszawskim Żoliborzu - Zakon św. Jerzego
51953
post-template-default,single,single-post,postid-51953,single-format-gallery,edgt-core-1.1.2,ajax_fade,page_not_loaded,,vigor-ver-1.8.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Festyn Świętego Jerzego na warszawskim Żoliborzu

Stowarzyszenie Centrum Integracji Młodzieży STAJNIA AGMAJA w dniu 22 kwietnia 2017 r.zorganizowało  na warszawskim Żoliborzu plenerową imprezę dla dzieci i młodzieży z okazji Dnia Świętego Jerzego.

Współorganizatorami tego wydarzenia byli Kawaler Zakonu Marek Maldis wraz z Damą Zakonu Elżbietą Komorowską. To dzięki ich inicjatywie i działalności na rzecz innych młodzi uczestnicy zawodów jeździeckich mogli walczyć o puchar Zakonu Rycerskiego Świętego Jerzego Męczennika. Zawody te były okazją do wspaniałej zabawy, rywalizacji z zachowaniem zasad fair-play i źródłem bliższego poznania postaci Świętego Jerzego.

Zwycięzcy zawodów hippicznych zostali odznaczeni przez przybyłych z zagranicznych prioratów Dam i Kawalerów Zakonu Rycerskiego Świętego Jerzego Męczennika, zaś młodych uczestników walki z legendarnym smokiem pasował na rycerzy Wielki Prior Polski dr Paweł Michalak. W imprezie brali udział członkowie Zakonu, którzy przybyli na festyn tuż po zakończeniu uroczystej inwestytury nowych członków naszego Zakonu, która miała miejsce w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie.